Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego serwis informacyjny
Start
ARCHIWUM ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
Serwis
 • rejestr zmian
 • statystyki odwiedzin
 • instrukcja obsługi
 • redakcja BIP
 • administracja stroną BIP
 • INSTRUKCJA OBSłUGI BIP

    Instrukcja obsługi

  Instrukcja obsługi
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
  z siedzibą w Poznaniu

   

  Strona podmiotowa BIP Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Poznaniu została utworzona celem udostępnienia informacji publicznych dotyczących Spółki.

  W lewym górnym rogu strony pod logo „BIP” znajduje się menu tematyczne informacji publicznych udostępnionych przez PTBS sp. z o.o. w Poznaniu. Uruchomienie przez użytkownika konkretnej pozycji z menu tematycznego umożliwi zapoznanie się ze szczegółowa treścią informacji udostępnionych przez Spółkę dotyczących danego tematu.

  Pod menu tematycznym znajduje się menu serwisu, w którym udostępnione są informacje na temat strony BIP zawierającej informacje dotyczące Spółki. Wyszczególnione zostały tam zakładki dotyczące wszelkich zmian wprowadzonych na stronie BIP PTBS sp. z o.o., statystyki odwiedzin przedmiotowej strony, instrukcja jej obsługi, oraz dane dotyczące redakcji i administracji strony BIP PTBS sp. z o.o. Po uruchomieniu którejkolwiek z tych zakładek w menu serwisu przedstawione zostaną szczegółowe informacje w danym zakresie.
  W „rejestrze zmian” zamieszczona została lista informacji publicznych, których treść udostępniona w BIP uległa zmianom. Dane o modyfikacji poszczególnych informacji są ułożone chronologicznie: od najnowszych u góry, po starsze poniżej.
  W punkcie „statystyka oglądalności w sposób graficzny oraz liczbowy ukazana jest ilość odwiedzin strony głównej naszego BIP w danym przedziale czasowym.
  W prawym górnym rogu strony BIP PTBS sp. z o.o. w Poznaniu zamieszczony został moduł wyszukujący. Pozwala on na sprawne wyszukanie danej grupy informacji w zawartości całego Biuletynu. Wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki dany wyraz lub frazę, po jakiej chcemy dokonać wyszukiwania, a następnie wcisnąć klawisz Enter. Wynik wyszukiwania otrzymamy w postaci wylistowanych skrótów informacji, w których wyszukiwany wyraz lub fraza wystąpiła. Efektywność wyszukiwania uzależniona jest od sprecyzowania kryterium, po jakim to wyszukiwanie będzie się odbywało, np.: zbyt popularne lub ogólne słowo może spowodować wyszukanie dużej ilości informacji, którymi nie koniecznie będziemy zainteresowani. W przypadku negatywnego rezultatu wyszukiwania, czyli braku znalezienia informacji publicznych, które zawierały kryterium wyszukiwania, prosimy o podjęcie ponownej próby na podstawie nowego kryterium.
  Każda informacja publiczna zamieszczona na stronie BIP PTBS sp. z o.o. zawiera następujące dodatkowe informacje:

  1. tożsamość osoby, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji,
  2. tożsamość osoby (redaktora), która wprowadziła informację do BIP,
  3. oznaczenie czasu wytworzenia informacji i czasu jej udostępnienia w BIP,
  4. dane o ostatnio przeprowadzonej zmianie jej treści: data zmiany, streszczenie na czym zmiana polegała, tożsamość osoby dokonującej zmiany,
  5. rejestr wszystkich zmian jakim informacja była poddawana od momentu jej udostępnienia w BIP.
    udostępnił Konrad Szumiński dnia 2007-11-14 inf |  zmiany |  statystyki |  góra 


  Biuletyn Informacji Publicznej PTBS v1.0 góra